Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’ın 6 yaşındaki çocuğa istismarla ilgili sözlerine tepki: Fena yakalandınız

Kabine Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızıyla 6 yaşındayken evlendiği tezlerini ilk kez konuştu. Olayı “tam bir felaket” olarak nitelendiren Erdoğan, bunun asla kabul edilemeyeceğini ve süreci takip edeceklerini söyledi.

“TAM BİR TAHLİYEDİR”

Konuyla ilgili olarak Erdoğan, “13 yaşında nişan, 14 yaşında evlenme gibi durumları asla kabul etmemiz mümkün değil. Küçük yaşlarda taciz iddiaları tam bir facia. Kimseye soru sormuyoruz. reşit olmadan evlenmek gibi konulardaki hassasiyetimiz her türlü ameli gereği gibi yerine getirmiştir.” söz konusu.

“PKK’NIN KAÇIRDIĞI KIZLARIMIZ İÇİN AYNI TEPKİYİ BEKLİYORUZ”

Muhalefetin konuyu suiistimal ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “PKK’nın annelerinin kucağından alıp dağa götürdüğü, liderleri tarafından tacize uğradığı 12-13 yaşındaki kızlarımız için de aynı tepkiyi bekliyoruz. ” şeklinde konuştu.

KILIÇDAROĞLU TEPKİ VERDİ

Erdoğan’ın tacizle ilgili sözlerine CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan tepki geldi. Sosyal medyada paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, “Erdoğan ‘Çocuğu erken yaşta evlendirmek’ mi dediniz? Ne evlenmekten bahsediyorsunuz, ne konuşuyorsunuz! 6 yaşında bir çocuğa sistematik tecavüz edilmiş, Şürekan yıllarca halının altında kaldı, yakalandın, üzülerek de yakalandın…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu